آشنایی با شرکت مدیکالاطب

دوشنبه 31 خرداد 1400
12:24
ادمین تولید محتوا

تجهیزات عقیم سازی از عناصر حیاتی مراقبت های پزشکی مدرن است زیرا بیماران بطور مداوم با ابزار جراحی ، سرنگ و بانداژ تماس می گیرند. برای اطمینان از ایمنی پزشکی بیماران ، پزشکان و محیط زیست .

،مدیکالاطب باید از تجهیزات پزشکی با خیال راحت استفاده کنید - این شامل تمیز و عقیم نگه داشتن آنها است. برای جلوگیری از احتمال شیوع بیماری از بیمار به بیمار ، تمیزکاری دقیق و م ofثر این قطعات مهم ضروری است.


در اینجا ما نحوه عقیم خرید ماسک سازی تجهیزات پزشکی ، از جمله مزایای این کار و روش ها و لوازم جانبی مورد استفاده برای انجام فرآیند عقیم سازی را بررسی می کنیم.
مزایای تجهیزات پزشکی عقیم سازی

با روش های تهاجمی ، تماس بین غشای مخاطی بیمار یا بافت استریل با یک ابزار جراحی یا دستگاه پزشکی وجود دارد. خطر قابل توجه این نوع اقدامات ، معرفی میکروب های بیماریزا است که به طور بالقوه منجر به عفونت می شود. وقتی تجهیزات پزشکی را به درستی ضد عفونی یا ضدعفونی نکنید ، خطر عفونت به دلیل نقض موانع میزبان را افزایش می دهد.

هم برای پرسنل بیمارستان و هم برای بیماران ، میکروب ها باید تخریب شوند تا شیوع عفونت ها کاهش یابد. نمونه بارز آن مبارزه با عفونت های مرتبط با مراقبت های بهداشتی (HAIs) است ، عفونت هایی که بیماران بیمارستان به دلیل ماندن در بیمارستان دریافت می کنند. ابزارهای جراحی ، تجهیزات آلوده یا بهداشت نامناسب کارکنان می توانند باعث بروز HAI شوند.

برخی از مزایای عقیم سازی تجهیزات پزشکی عبارتند از:

این چرک ، خون ، ذرات خارجی و کثیفی باقی مانده را از بین می برد که می تواند منجر به عوارض خطرناکی برای بیمار بعدی شود که نیاز به جراحی در صورت استفاده پزشک از این ابزار است.
این میزان بار زیستی را کاهش می دهد - تعداد باکتری های غیر استریلیزه که در یک سطح زندگی می کنند.
از خوردگی ابزارهای گران قیمت و بسیار دقیق که دارای محوری و لولاهای ظریف هستند جلوگیری می کند.
زمینه تولید میکروب های زنده مانده را از بین می برد.
حمل و نقل ایمن تجهیزات نیاز به بسته بندی و مونتاژ برای ضدعفونی یا ضد عفونی را تضمین می کند.

ضدعفونی و ضد عفونی ، در صورت استفاده صحیح ، می تواند استفاده ایمن از وسایل پزشکی غیرتهاجمی و تهاجمی را تضمین کند.

فرآیند عقیم سازی تجهیزات پزشکی

چگونه تجهیزات پزشکی را عقیم کنیم

برای جلوگیری از شیوع HAI ، همه بیمارستانها باید برنامه حمله داشته باشند. استراتژی جنگ میکروب در بیمارستان شامل چند فرآیند انجام شده به این ترتیب دقیق است:

تمیز کردن: تمیز کردن همیشه باید قبل از ضدعفونی یا ضد عفونی کردن در سطح بالا انجام شود.
ضدعفونی کردن: این مرحله دوم است و می تواند شامل استفاده از مواد شیمیایی مایع باشد که برای از بین بردن باکتریهای غیر اسپور تشکیل می شود.
عقیم سازی: برای از بین بردن میکروارگانیسم های بیماری زا و ریشه کن کردن عوامل قابل انتقال مانند باکتری ها و هاگ ، می توانید از چندین روش عقیم سازی استفاده کنید.

میزان ضدعفونی یا گندزدایی به نحوه استفاده از اشیا dependent بستگی دارد. این که آیا تجهیزات به استریلیزاسیون سطح بالا نیاز دارند ، ضد عفونی کننده سطح پایین یا ضد عفونی کننده سطح بالا به محل قرارگیری آن در این سه دسته بستگی دارد:

اشیاrit حیاتی: یک مثال شامل ابزارهای جراحی است که با بافت استریل تماس می گیرند.
اشیا Sem نیمه انتقادی: یک مثال شامل آندوسکوپ هایی است که با غشای مخاطی تماس می گیرند.
اشیا Non غیر بحرانی: یک مثال شامل استتوسکوپ هایی است که فقط با پوست سالم در تماس هستند.

هنگام انتخاب فرآیند ضدعفونی یا ضد عفونی باید مزایا و معایب تکنیک های خاص را در نظر بگیرید. هنگامی که به این توصیه ها پایبند هستید ، باید روش های عقیم سازی و ضدعفونی در بیمارستان ها و سایر مراکز بهداشتی را بهبود بخشید ، در نتیجه عفونت های مرتبط با اشیا objects آلوده مراقبت از بیمار را کاهش دهید.
روشهای عقیم سازی تجهیزات پزشکی

انتخاب بهترین روش عقیم سازی در مورد تجهیزات پزشکی بسیار مهم است. در بهترین حالت ، استفاده از روش نامناسب یا ناکافی برای عقیم سازی می تواند تجهیزات پزشکی شما را از سازمان غذا و دارو (FDA) و سایر نهادهای نظارتی دریافت نکند. در بدترین حالت ، عقیم سازی ناکافی می تواند منجر به انتقال بیماری های عفونی شود که می تواند منجر به بیماری یا مرگ بیمار شود.

به عنوان مثال ، در سال 2015 ، شیوع عفونت باکتریایی مقاوم در برابر آنتی بیوتیک با دوئودنوسکوپ های دوباره پردازش شده برای دسترسی به روده کوچک در روش های مختلف همراه بود. مشخص شد که این محدوده ها ، که توسط چندین تولید کننده تجهیزات پزشکی طراحی شده اند ، دارای نقص طراحی شده اند که باعث می شود بین روشها کاملاً عقیم نباشند.

به همین دلیل ، حدود 400 نفر به اصطلاح ابرشیمی آلوده شدند که منجر به حداقل 35 مرگ شد. تولیدکنندگان اثنی عشر با پرونده های قضایی بیماران و خانواده هایشان تحت تأثیر این شیوع روبرو شدند و FDA مجموعه ای از فراخوان های دستگاه را انجام داد.

مواد شیمیایی مورد استفاده در عقیم سازی تجهیزات پزشکی

برخی از روش های عقیم سازی تجهیزات پزشکی به شرح زیر است.
1. عقیم سازی بخار


[ بازدید : 30 ] [ امتیاز : 3 ] [ نظر شما :
]
نام :
ایمیل :
آدرس وب سایت :
متن :
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) =D> :S
کد امنیتی : ریست تصویر
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به پازل است. || طراح قالب avazak.ir
ساخت وبلاگ تالار لوین فیلم هدایت ماندگار مواد شیمیایی ازمایشگاهی انجام پروژه متلب خرید فالوور ارزان دکتر ارتودنسی تهران لوازم یدکی لکسوس خرید نایلون حبابدار چاپ چسب خرید نوار خطر ضربه گیر از کجا بخریم موشن کده مجله زندگی بهتر خرید آنتی ویروس خرید بک لینک خرید آنتی ویروس
بستن تبلیغات [X]